هسته اى بازیگر سینمای ایران لادن طباطبایی

هسته اى: بازیگر سینمای ایران لادن طباطبایی خانواده اطلاعات طباطبایی اوتیسم آموزشی فرزندان اطلاعات فرزند ایران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرداخت یارانه اثر معکوس و تخریب‌کننده دارد / آخوندی

وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین توصیه که قطعا اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر اطلاعات خواهد بود گفت: به اعتقاد من هنگامی که ما از تفاوت بین ماهیت اقتصاد تازه و قدی

پرداخت یارانه اثر معکوس و تخریب‌کننده دارد / آخوندی

آخوندی: پرداخت یارانه اثر معکوس و تخریب کننده دارد

عبارات مهم : اقتصاد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین توصیه که قطعا اقتصاد دانش بنیان مبتنی بر اطلاعات خواهد بود گفت: به اعتقاد من هنگامی که ما از تفاوت بین ماهیت اقتصاد تازه و قدیمی صحبت می کنیم، بدان معناست که باید اقتصاد تازه را به جای سرمایه فیزیکی مبتنی بر اطلاعات بنا کنیم، امری که می تواند در ادامه به ایجاد کسب و کارهای نوپا بیانجامد.

به گزارش خبرآنلاین، عباس آخوندی در چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با تاکید براینکه ما همواره در وزارت راه و شهرسازی بر دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات تأکید کرده و آن را در دستور کار دستگاه های ذی ربط قرار دادیم تا هر گونه اطلاعات به محض تولید در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار داشت: ما همواره تلاش کردیم تا در این زمینه جزو نخستین وزارت منزل ها باشیم که فکر می کنم در این زمینه تاکنون نسبت به سایر بخش ها نیز پیشتاز بوده ایم. درحقیقت وزارت راه و شهرسازی با اصل تولید اطلاعات و ارائه آن به مرکز آمار هیچ گونه مشکلی نداشته و حتی اعتقاد به مهم بودن آن نیز دارد.

وی با تاکید براین توصیه که قطعا اقتصاد دانش بنیان مبتنی بر اطلاعات خواهد بود، گفت: به اعتقاد من هنگامی که ما از تفاوت بین ماهیت اقتصاد تازه و قدیمی صحبت می کنیم، بدان معناست که باید اقتصاد تازه را به جای سرمایه فیزیکی مبتنی بر اطلاعات بنا کنیم، امری که می تواند در ادامه به ایجاد کسب و کارهای نوپا بیانجامد.

پرداخت یارانه اثر معکوس و تخریب‌کننده دارد / آخوندی

به گفته آخوندی، اگر مردم به اطلاعات دست پیدا کرده و از آن ها مطلع شوند قطعا می توانند راه حل ها و راهکارهایی را پیدا کنند که شاید یک سیستم اداری قادر به انجام آن نباشد.

این مقام مسئول با اشاره به این مطلب که دسترسی آزاد به اطلاعات مقدمه ای جهت راه اندازی کسب و کارهای نوپا هست، گفت: به اعتقاد من جامعه باید راه حل مناسب در امور اقتصادی را ارائه دهد و دولت به دنبال آن برود چراکه قطعا بهتر از سیستم اداری می تواند این کار را انجام دهد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین توصیه که قطعا اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر اطلاعات خواهد بود گفت: به اعتقاد من هنگامی که ما از تفاوت بین ماهیت اقتصاد تازه و قدی

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نظام تولید و انتشار آمار با قانون دسترسی آزاد به اطلاعات در کشور مغایرت دارد، عنوان کرد: مسئله ما آن جاست که سیستم همچنان بر انگاره قبلی باقی مانده و جهت اطلاعات قیمت می گذارد؛ در حالی که این اطلاعات جزو کالای عمومی محسوب شده است و باید در اختیار همگان قرار گیرد.

وی در این باره ادامه داد: ما این اقدام را از وزاتخانه شروع کردیم؛ به گونه ای که در حال حاضر تمامی اطلاعات هواشناسی کاربردی به طور رایگان در اختیار همگان قرار می گیرد. این درحالی است که هنوز بعضی شرکت ها این اطلاعات را ابزار کار خود حساب کرده و آن را جهت تأمین بخشی از منابع خود به کار می گیرند.

آخوندی با تاکید براینکه قطعا جهت تحقق اهداف، اجرایی شدن این مساله امری مهم هست، گفت: از آنجایی که درامد حاصل از فروش اطلاعات رقم جدی جهت دستگاه ها محسوب نمی شود، به نظرم اصلاح آن نیز کار راحت ای خواهد بود، این اقدام تنها مانع بزرگی جهت مراکز دانشی و استارت آپ ها محسوب می شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

پرداخت یارانه اثر معکوس و تخریب‌کننده دارد / آخوندی

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود اطراف دستور کار دوم مبنی بر تشریح مدل توانمندسازی اقتصادی – اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بدون شک ما با اصل تأمین خرد مالی در محلات نشانه موافق هستیم.

پرداخت یارانه تخریب کننده است

وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین توصیه که قطعا اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر اطلاعات خواهد بود گفت: به اعتقاد من هنگامی که ما از تفاوت بین ماهیت اقتصاد تازه و قدی

این مقام مسئول با اشاره به تجربه سایر کشورها نیز در حوزه توزیع پول به عنوان سیاست حمایت اجتماعی بیان کرد: با توجه به این سوابق باید بگوییم که ارائه پول به عنوان یارانه مانع از تلاش و کار زیاد در سطح کشور شده است و قطعا اثر معکوس و تخریب کننده دارد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت براق سازی ماهیت نهادهای تأمین مالی خرد(به عنوان مجری مهم مدل توانمندسازی ارائه شده است از سوی وزارت تعاون) گفت: درصورتی که ماهیت این گروه ها به عنوان نهاد، صندوق و یا هر گونه دیگر روشن نشود در وقت حمایت دولتی دچار مسئله خواهند شد.

پرداخت یارانه اثر معکوس و تخریب‌کننده دارد / آخوندی

عضو کابینه دولت تدبیر و امید بانک مسکن را تنها بخش دارای قانون جهت ساماندهی در حوزه توسعه شهری دانست و افزود: نزدیک ترین قانونی که می تواند با این مدل در ارتباط باشد قانون بانک مسکن تحت عنوان صندوق های توسعه محلی است که پیشنهاد می کنم وارد این بحث شده است و آن را بررسی کند.

وزیر راه و شهرسازی در آخر تاکید کرد: قطعا بعد از بررسی های انجام شده است از نظر قانونی و چگونگی حمایت های بانکی از این حوزه ما نیز در وزارت راه و شهرسازی از آن حمایت کرده و آن را گسترش خواهیم داد.

واژه های کلیدی: اقتصاد | اقتصادی | اطلاعات | شهرسازی | عباس آخوندی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz