هسته اى بازیگر سینمای ایران لادن طباطبایی

هسته اى: بازیگر سینمای ایران لادن طباطبایی خانواده اطلاعات طباطبایی اوتیسم آموزشی فرزندان اطلاعات فرزند ایران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟!

با وجود آن‌که قرار بود پروژه مسکن مهر در سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد، پایین بودن سرعت ارایه خدمات و زیرساخت‌ها این طرح را به سال ۱۳۹۷ کشاند و بیم آن می‌رود که کار تع

مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟!

مسکن مهر نود و هشتی می شود؟!

عبارات مهم : پروژه

با وجود آن که قرار بود پروژه مسکن مهر در سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد، پایین بودن سرعت ارایه خدمات و زیرساخت ها این طرح را به سال ۱۳۹۷ کشاند و بیم آن می رود که کار تعداد اندکی از واحدهای نیمه کاره به سال ۱۳۹۸ کشیده شود.

به گزارش ایسنا، مسوولان دولتی وعده داده اند که مسکن مهر امسال به اتمام می رسد. این طرح در قالب استان ها به بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده هست. طرح مسکن مهر، شهریور امسال در قزوین به آخر می رسد، آخر مسکن مهر در کردستان امسال خواهد بود، استان گلستان هم همین طور، در اردیبل پیشرفت مسکن مهر ۹۹ درصد هست، ۱۰ هزار واحد در پرند آماده افتتاح شده است و حدود ۲۵ هزار واحد در پردیس به بهره برداری رسیده است.

با این حال هنوز پروژه مسکن مهر از نبود خدمات، زیرساخت ها و انشعابات زحمت می برد. به گفته ی مسوولان شرکت عمران شهرهای جدید، بیش از ۳۰۰ برج بلندمرتبه در پرند وجود دارد ولی آتش نشانی این شهر هنوز از امکانات مورد نیاز برخوردار نیست. نبود آب و برق و گاز هم به معضل مهم این روزهای بسیاری از سایت های مسکن مهر آماده ی افتتاح تبدیل شده است است.

مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟!

تجدید وعده های مکرر مسوولان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اتمام مسکن مهر باعث ایجاد نوعی بی اعتمادی شده؛ در حالی که این وزارتخانه تقصیری در پایین بودن سرعت ارایه ی خدمات ندارد و قصور دستگاه های خدمات رسان باعث طولانی شدن پروژه شده است هست. سالهای ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ مسوولان می گفتند میراث دولت های نهم و دهم، امسال دیگر به آخر می رسد. ولی این اتفاق نیفتاد تا این طرح دولتی، شمع یازدهمین سال تولد خود را هم فوت کند.

مسکن های مهر باید با حل پرسشها آب و برق به مردم تحویل داده شود

با وجود آن‌که قرار بود پروژه مسکن مهر در سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد، پایین بودن سرعت ارایه خدمات و زیرساخت‌ها این طرح را به سال ۱۳۹۷ کشاند و بیم آن می‌رود که کار تع

محمدرضا رضایی کوچی ـ رییس کمیسیون عمران مجلس ـ درخصوص آخرین اوضاع مسکن مهر گفته است: حدود ۲۲ هزار واحد مسکن مهر آماده بهره برداری است که قسمت عمده ای از این واحدها یا مسئله برق دارند و یا درگیر مسائلی از قبیل آب هستند که عملاً بهره برداری را امکان پذیر نمی کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وجود ۹۰ هزار واحد مسکن مهر در پرند اظهار داشت: تقریباً بزرگترین سایت مسکن مهر در این شهر وجود دارد و طبیعی است که باید بر اساس توافقات قبلی زیرساخت های مهم ازجمله محوطه سازی، دسترسی به بزرگراه و همچنین امکاناتی همچون آب، برق و گاز به وسیله دولت انجام شود که امروز با توجه به جلسه ای که برگزار شد، دستگاه های اجرایی متعهد شدند همزمان با بهره برداری از این واحدها و هنگام تحویل آنها به مردم مسئله آب، برق و گاز آنها هم حل شده است باشد و دیگر مردم پرسشها این چنینی نداشته باشند.

یکی از انتقادات به طرح ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی مسکن مهر آن است که دولت های نهم و دهم بدون امکان سنجی وارد آن شدند که به هزینه ی ۹۰ هزار میلیارد تومانی این طرح طی ۱۱ سال منجر شد. دولت های نهم و دهم قرار بود سالیانه یک میلیون مسکن مهر بسازند و حتی بعضی از سالی ۲ میلیون واحد صحبت می کردند. با این حساب این طرح باید حداکثر سه ساله تمام می شد. ولی بر اساس آماری که اخیرا قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر ارایه کرده ۶۰ درصد واحدهای تحویلی مسکن مهر مشمول بر بیش از یک میلیون واحد در دولت های یازدهم و دوازدهم بوده است.

مسکن مهر نود و هشتی می‌شود؟!

بنا به گفته ی وزیر راه و شهرسازی تا کنون ۹۰ هزار میلیارد تومان خرج ابنیه و زیرسازهای مسکن مهر شده است هست. مسوولان می گویند این طرح ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر پول نیاز دارد؛ هرچند که کارشناسان معتقدند با ۱۰ هزار میلیارد تومان هم این پروژه بسته نمی شود. اخیرا هزار میلیارد تومان از محل فروش اراضی دولتی، ۲۵۰ میلیارد تومان از محل یارانه ها به وزارت نیرو و هزار میلیاردتومان اسناد خزانه با سهم ۸۰ درصدی وزارت نیرو جهت اصلاح اوضاع زیرساختی این طرح، تنها بخشی از این کمک ها بوده هست. با این وجود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده است به علت نبود خدمات زیربنایی، امکان تحویل ندارند. هم چنین ۱۰۰ هزار واحد، بدون متقاضی هستند. احمد اصغری مهرآبادی ـ قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ـ گفته است: درصدد هستیم این واحدها را در اختیار نهادهای حمایتی قرار دهیم تا با کمک دولت و این نهادها، مددجویان در آنها ساکن شوند.

مهرآبادی به نیاز ۱۱ هزار میلیارد تومانی واحدهای مسکن مهر باقی مانده جهت بسته شدن پرونده این پروژه در کشور اشاره کرد و افزود: از این میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال به خدمات زیربنایی تخصیص داده شده است دارد.

با وجود آن‌که قرار بود پروژه مسکن مهر در سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد، پایین بودن سرعت ارایه خدمات و زیرساخت‌ها این طرح را به سال ۱۳۹۷ کشاند و بیم آن می‌رود که کار تع

وی وصولی اقساط واحدهای تمام شده است را در کشور مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: تا کنون ۱۸ هزار میلیارد تومان وصولی اقساط تنها در بانک مسکن داشته ایم که از این محل جهت اوج بردن سقف وام ها و پرداخت های موردی دیگر استفاده شده است است.

واژه های کلیدی: پروژه | میلیون | شهرسازی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz